Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

NOVINKY

arr3Novinky na webu21.7.2021 V termínu 26.7.2021 až 30.7.2021 dovolená. Objednávky a osobní odběry vyřizujeme od...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

Hračky a papírnictví U Dafiho
Srbská 53
Brno - Královo Pole, 612 00
tel: 704 300 329
udafiho@seznam.cz

You Tube Hračky u DafihoFacebook Hračky u DafihoGoogle+ Hračky u DafihoTwiter Hračky u Dafiho

 

 


Dětský den

Historie oslav Dne dětí spadá do roku 1920, kdy v Turecku tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že k budování nového státu jsou důležitou součástí děti. V Turecku se proto Den dětí slaví již 23.dubna a je to státem uznávaný svátek. V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den na ochranu dětí na základě masového zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a v roce 1944 ve francouzském Ouradouru. Oficiální oslavy začaly probíhat rok po vyhlášení. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne na ochranu dětí stal Den dětí. OSN vyhlásila oficiální Světový den dětí v roce 1954, ale datem oslav byl zvolen 20. Listopad. Některé státy slaví Den dětí 1. Června, jiné 20. Listopadu a jsou i státy, kde se Den dětí slaví 1. Června i 20. Listopadu.

V České republice slavíme den Den dětí 1. Června. Každý slavíme tento svátek jinak, ale vždy je to pro naše děti. K svátku se hodí jako dárek také úplně každá hračka a výběr je opravdu velký – dřevěné hračky, autíčka, panenky, hračky na písek, hračky k vodě, sportovní potřeby, puzzle, hudební nástroje, interaktivní hračky, plyšové hračky, odrážedla, hry na zahradu, figurky a zvířátka, hračky pro nejmenší, kreativní hračky, ostatní hračky, RC modely, společenské hry a stavebnice. Sortiment je široký a vybere si určitě každý. Vždyť děti jsou naše budoucnost…

Řadit podle 
Výrobce 

NDdkOT